meble na zamówienie

Meble sosnowe we wnętrzach

Meble drewniane wciąż cieszą się ogromną popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ nie tylko pasują do większości stylów, w jakich utrzymane są wnętrza, ale także sprawiają, że pomieszczenia w naszym domu wydają się cieplejsze oraz bardziej przytulne.

Decydując się na meble z drewna, pamiętajmy jednak o tym, że nasz wybór nie kończy się wyłącznie na surowcu. Następnym etapem jest oczywiście dobór odpowiedniego gatunku drewna, z jakiego zostaną wykonane zakupione przez nas meble. Na szczęście w tym wypadku mamy bardzo duże możliwości, ponieważ obecnie na naszym rynku dostępne są meble wykonane z przeróżnych rodzajów drzew liściastych i iglastych. Które z nich są jednak najpopularniejsze?

Obok mebli wykonanych z drewna dębowego, bukowego oraz jesionowego niesłabnącym zainteresowaniem klientów cieszą się meble z drewna sosnowego. Co wpływa na ich popularność?

 

Zalety mebli sosnowych

 

meble-sosnoweDecydując się na wyposażenie do mieszkania produkowane z drewna sosny, otrzymujemy doskonale prezentujące się meble wysokiej jakości. A co więcej, w bardzo przystępnej cenie. Tak, to prawda – meble sosnowe są zazwyczaj tańsze w stosunku do mebli, jakie wykonywane są z innych gatunków drewna. W tym wypadku przyczyną niższej ceny jest przede wszystkim ogólna dostępność materiału, a sam produkt nie ustępuje jakością meblom produkowanym z innych rodzajów drewna.

Dzięki swoim właściwościom elektrostatycznym meble sosnowe to doskonała alternatywa dla osób uczulonych na kurz. Powierzchnie wykonane z drewna sosnowego nie elektryzują się, co sprawia, że nie osiada na nich kurz.

Jednak to nie wszystkie właściwości, jakimi wyróżnia się ten rodzaj drewna. Sośnina cechuje się także higroskopijnością, czyli wchłania wilgoć z powietrza albo ją „oddaje” przez co reguluje poziom wilgoci w swoim najbliższym otoczeniu.

Oprócz wspaniałego wyglądu, uniwersalności, odporności na uszkodzenia mechaniczne oraz niskiej ceny meble sosnowe nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji. Wystarczy, że przetrzemy je raz na jakiś czas preparatem do czyszczenia dostosowanym do rodzaju wykończenia mebla, a raz w miesiącu zapewnimy im olejowanie.

Meble sosnowe to bardzo dobra alternatywa dla powierzchni produkowanych z innych rodzajów drewna. Dlatego też jeśli poszukujesz eleganckich i wytrzymałych mebli, które staną się nie tylko ozdobą dla Twojego mieszkania, rozważ zakup mebli sosnowych.